V dubnu jsme byli požádáni městysem, abychom se ujali slavnostního postavení májky. Protože máme fungující skupinu mladých hasičů, rozhodli jsme se je poprosit o pomoc při tomto slavnostním ceremoniálu. Děti se toho s nadšením ujaly a tak jste mohli vidět deset mladých hasičů, jak v doprovodu čtyř dospělých nesou májku po náměstí. O zasazení a ukotvení do připraveného stojanu se samozřejmě postarali dospěláci. Děti byly rády, že mohly být součástí této slavnostní události.

V sobotu 13. 5. 2023 se konala tradiční okrsková soutěž v požárním sportu. Letošní ročník probíhal v Puklicích na hřišti, kde místní hasiči připravili perfektní tratě pro štafety, stovky jednotlivců a požární útoky. V kategorii MUŽI do 35 let soutěžilo celkem 9 družstev, z nichž jedno družstvo bylo naše. Ve štafetě 4x 100 m s překážkami jsme se umístili na 1. místě a v požárním útoku jsme byli 3. Dále běhali jednotlivci 100 m s překážkami, kde jsme obsadili 3., 16. a 21. místo. Po sečtení všech bodů jsme celkově skončili na krásném 3. místě, za což patří pochvala všem soutěžícím a trenérovi.

Během dopoledne však došlo k narušení programu a to díky vyhlášenému požáru rodinného domu právě v Puklicích. Naše jednotka byla povolána také. Nebyl problém vyjet na místo události včas, protože jednotka se skládá celkem z 28 hasičů. Na soutěži bylo z výjezdové jednotky 13 hasičů, takže v Lukách pořád zbývalo 15 hasičů pro výjezd. Naše akceschopnost tedy nebyla ohrožena a jednotka vyjela na místo události. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach. Mírné napětí na soutěžním hřišti se uklidnilo a bylo možné pokračovat v soutěži.

Na závěr mi dovolte poděkovat SDH Puklice za výborně připravenou soutěž.