Naši mladí hasiči se věnují zejména hasičskému sportu, ale nezapomínají ani na jedno písmeno ve zkratce SDH, totiž písmeno D – dobrovolně a s velkou chutí se odpoledne 15. dubna spolu se členy SDH a s aktivními rodiči v rámci akce Čistá Vysočina, vydali na sběr odpadků kolem cest v Lukách nad Jihlavou a v blízkém okolí (více jak 12 km). Máme dobrý pocit z účasti všech přítomných, zároveň ale smutek z nepořádku, kterého jsme našli opravdu hodně.

Již od podzimních měsíců jsme plánovali připravit se na další sportovní sezónu trošku jinak. Proto jsme prodloužený víkend od 28. dubna do 1. května strávili v Budíkovicích u Třebíče, kde jsme i přes nepřízeň počasí pilně trénovali. Místní SDH Budíkovice nám k tréninku poskytl krásný hasičský areál, ve kterém byla radost trénovat. Rádi se tam vrátíme i příští rok, protože hned týden po našem odjezdu zde byla dobudována i tartanová dráha. Pro děti i vedoucí byly tyto čtyři dny velmi náročné, ale stály za to, odvezli jsme si zkušenosti, ale i spoustu společných zážitků. Ihned po návratu se ještě mladí hasiči, opět dobrovolně, zúčastnili spolu s hasiči z jednotky SDH stavění májky na náměstí v Lukách nad Jihlavou.

Dovednosti natrénované na sportovním soustředění jsme uplatnili hned následující sobotu na závodech v Kamenici. V rámci okresní ligy v požárním útoku naši mladší žáci vybojovali bronzové medaile s časem 18,37 vteřin. Starší žáci s časem 18,40 vteřin obsadili krásné sedmé místo. Zažili jsme skvělý úvod do nové sezóny.

Další náročná soutěž nás čekala ve dnech 20. a 21. května, kdy se na Meziříčku (táborová základna) konalo Okresní kolo hry Plamen okresu Jihlava. Mladší žáci se umístili na krásném 7. místě a starší na 13. místě. Starší žáci zde získali spoustu zkušeností, protože poprvé absolvovali štafetu a útok CTIF (dle

mezinárodních pravidel). Celkově jsme absolvovali na této soutěži 21 startů v šesti různých disciplínách. Nezastavili jsme se celý víkend a žádnou nudu opravdu nezažili.

Do konce června nás čeká ještě spousta závodů a doufáme, že i mnoho pozitivních zážitků.