MLADÍ HASIČI PODZIM 2022

V sobotu 17. 9. 2022 se konal poslední závod v rámci Okresní ligy mladých hasičů v požárním útoku v Dolní Cerekvi. I přes nepřízeň počasí se jednalo o zážitek pro všechny, mladší žáci i přes technické problémy (prasklá půlspojka na rozdělovači) vybojovali 9. místo a celkově si udrželi krásné 5. místo ze 17 týmů mladších žáků. Bylo to vůbec poprvé, kdy loucké děti absolvovaly celou ligu. Mezi zúčastněnými družstvy se dětem dařilo skvěle. Předvedly perfektní týmovou spolupráci a koordinaci jednotlivých úkonů. Starším žákům se v sobotu povedl jejich nejlepší závod, při pátých závodech v letošním roce dosáhli na krásné 5. místo v závodě. Celkově naši starší žáci skončili na pěkném 10. místě.

V pátek (14. 10. 2022) jsme protáhli náš trénink až do soboty, takže z hřiště si dvacet dětí neslo spacáky, karimatky a společně jsme všichni strávili noc v hasičárně. Tentokrát po výborné večeři jsme pro děti nachystali pestrou venkovní hru, kde děti musely splnit několik úkolů. Po Lukách postupně objevovaly tajné kódy a výsledkem bylo objevení truhly s pokladem.

Protože hasičský sport nejsou jen požární útoky, také se věnujeme i dalším disciplínám. Jednou z nich je soutěž Nejsilnější mladý hasič – TFA, na který naši závodníci jeli v sobotu 22. 10. 2022 do Dolní Cerekve. Tento individuální závod v sobě nese ducha simulace skutečného zásahu, kdy hasič musí překonat spoustu těžkých úkonů. Naši závodníci si vedli velmi dobře, sice žádná medaile necinkla, ale to nebylo až tak důležité. Děti náročnou trať zvládly překonat.

5. 11. 2022 se v Třebíči ve sportovní hale Spartak konal závod v halových štafetách 4 x 60 m. Tohoto závodu se zúčastnily týmy z celé republiky, včetně zástupců ze Slovenska. Z našeho sboru se účastnila těchto závodů 4 družstva. Nejlépe se vedlo kategorii nejmladších, kteří vybojovali krásné 3. místo a odvezli si bronzové medaile. I ostatní naši závodníci předvedli krásné výkony a ve velké konkurenci obstáli.

Kolektiv mladých hasičů, to neznamená jen pravidelné tréninky a soutěže. Myslíme i na budoucnost a tak od listopadu máme 4 nové vedoucí mládeže. Jsme zase o krok dál v naší poctivé práci s dětmi a mládeží. Jsme zároveň vděčni, že od září opět funguje i přípravka pro děti do šesti let, kterou vede Jan Brancuzský. Fungování našeho oddílu s průběžnou návazností dalších dětí je naším cílem a věříme, že již v Lukách nenastane doba, kdy zde mladí hasiči nebudou zastoupeni.

Za všechny vedoucí a děti přejeme všem obyvatelům krásné Vánoce a šťastný rok 2023.