Mladí hasiči

V uplynulém roce 2021 se naši mladí hasiči usilovně věnovali přípravě jak sportovní, tak i odborné. Ihned po uvolnění nutných vládních opatření jsme v květnu začali s pravidelnými schůzkami, kde jsme
trénovali požární útoky (s vodou i bez vody), štafety, stále oblíbenější šedesátky (závody jednotlivců), tak i střelbu ze vzduchovky, vázání uzlů a spoustu dalších činností.
V září jsme se zúčastnili soutěže v požárním útoku v Panské Lhotě, další týden jsme se zúčastnili ukončení ročníku 2020/2021 hry Plamen v Dolní Cerekvi.
Říjen jsme začali účastí na Brtnických šedesátkách (z našeho sboru se zúčastnilo 24 závodníků), odkud jsme si odvezli 8 umístění na stupních vítězů. Každým tréninkem je vidět velký posun v možnostech a schopnostech těchto mladých hasičů a hasiček.
V sobotu 9. října se konal Závod požárnické všestrannosti v Sedlejově. Jednalo se o branný závod (střelba ze vzduchovky, zdravověda, znalost topografických značek, základy požární ochrany, uzlování a překonání překážky po vodorovném laně). 

Celý závod se běžel na trati, která měřila 2 km a děti se musely
na této trati orientovat jen pomocí značek, bez naší pomoci. Tento závod se počítá do okresního kola hry Plamen, která bude pokračovat jarní částí v roce 2022. V kategorii mladších máme z podzimu krásné 5. a 8. místo, v kategorii starších 8. místo. 

Do května, kdy je plánováno jarní kolo hry Plamen (požární útok,
štafety požárních dvojic a štafeta 4x60m) uděláme vše pro to, abychom se co nejlépe připravili a měli radost z předvedených výkonů.
Na listopad jsme měli v plánu účast na halových štafetách v Třebíči a v Ledči nad Sázavou, vzhledem ke špatné epidemiologické situaci (v daném období) v našem městysu a místní škole jsme se
rozhodli pro odhlášení z těchto halových závodů. Z důvodu opatření proti šíření epidemie jsme se také rozhodli, že letos v zimních měsících nebudeme pořádat soutěž Železný mladý hasič. Věříme, že
příležitostí k dalším závodům bude spousta a děti o nic nepřijdou. Maximálně se o to budeme snažit.
Všem děkujeme za podporu a přízeň.