Od začátku roku naše jednotka vyjela k 17 událostem.

15 technických zásahů, 1 požár, 1 planý poplach.

V polovině dubna jsme byli povoláni na požár rodinného domu ve Zhoři. V půl desáté večer vyjely na požár obě dvě cisterny i dopravní automobil s 11 hasiči. Po našem příjezdu již zásah probíhal a dostali jsme za úkol odvětrat od kouře dvoupodlažní dům, ve kterém hořela kotelna. Dva naši hasiči v dýchací technice otevřeli okna na horním patře schodiště, aby se kouř dostal ven. Naštěstí se nejednalo o požár takového rozsahu, jak se ze začátku čekalo, proto se mohla naše jednotka po dohodě s velitelem zásahu vrátit zpět na základnu.

V polovině května povolalo operační středisko naši jednotku na požár střechy rodinného domu v Puklicích s dodatkem na podezření zneužívání tísňové linky, a že oznamovatelem je dítě. Z Luk vyjela jedna cisterna a po příjezdu na místo se toto podezření potvrdilo. Možná, že se u toho někdo hodně bavil, ale pro nás to sranda rozhodně nebyla. Každý rodič je odpovědný za své dítě a také za něj nese odpovědnost.

Také jsme vyjížděli na několik technických zásahů, kterými jsou z velké části popadané stromy, nebo větve na silnicích. Tyto události už vnímáme spíše jako rutinu, ale novinkou jsou pro nás nyní výjezdy na odstranění obtížného hmyzu.