Jednotka za rok 2021

Za rok 2021 měla jednotka 17 technických zásahů, 10 výjezdů k požárům, 16 výjezdů na dezinfekci prostor a 2 plané poplachy.

V loňském roce vyjela jednotka naposled dne 29. 12. 2021 na neobvyklý zásah. Jednalo se o evakuaci lyžařů a snowboardistů ze sedačkové lanovky. Jak již bylo psáno v minulém díle zpravodaje, na tuto situaci jsme připraveni a poctivě ji stále trénujeme společně s pracovníky SKI areálu. Musím přiznat, že asi nikoho z nás nenapadlo, že evakuaci budeme někdy doopravdy provádět. Po vyhlášení poplachu se na místo začaly sjíždět lezecké skupiny, které dostaly přidělené úseky dle náčelníka lanovky. Právě on je v tomto případě velitelem evakuace. Hasiči z Luk utvořili dvě lezecké skupiny, jednu pracovníci SKI areálu a jednu profesionální hasiči z Jihlavy. Na pomoc byla povolána i dobrovolná jednotka z Kamenice. Pomocí lezecké techniky bylo evakuováno celkem 28 lidí. Nikdo nebyl zraněn a to je to, o co jde především. Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na takto složitém a specifickém zásahu.